Životní energie

Čchi je naše životní síla. Je to základní životní energie.
Sídlí v nás a máme ji uloženu v ledvinách.
Rodíme se s ní a získáváme ji od svých rodičů.
Musíme ji celoživotně doplňovat a starat se jak o ledviny, tak o náš prostor, který nám energii doplňuje.
Tato energie je nehmotná, nemůžeme ji vidět. Přesně ale víme, kdy nám chybí.
To jsou pak ty věty: „jsem vyčerpaná“, „nemám energii“, „jsem unavená“.
My a náš prostor jsme jako spojené nádoby. 
blur-1869717_960_720
Pokud tuto energii nedoplňujeme, předčasně stárneme, šedivíme, jsme unavení, kazí se nám zuby…

Cílem feng shui…

…je dostat energii do bytu, po bytě ji rozvést a udržet ji tam, aby nám ji předala.
Dobrá kvalitní vyživující energie proudí prostorem a na nic nenaráží. Plyne prostorem volně, u zajímavých věcí se zastaví, otočí a rozvede se po bytě. Pak je na nás doplnit do prostoru zajímavé věci, které ji zaujmou a zbrzdí, aby nám hned neodešla okny ven.

Energie blahodárná i ničivá

Když proudí rychle nebo je překotná, je negativní.
Když stojí na místě a nemůže se pohnout dále, je bržděna hromadou věcí, nábytku, tak zahnívá a je také pro nás negativní, nevyživující.
 nepořádek 2  nábytek 4
Cítíš z prvního obrázku chaos a zmatek? V tomto prostředí se určitě nic kreativního nedá vytvořit.
Energie v bytě na druhém obrázku bude těžká, hustá, hutná a hlavně bude proudit pouze kolem křesel po levé straně a nevyživí střed pokoje. Bude na vše, co je v prostoru, narážet a stagnovat.

Co ovlivňuje energii? 

Energii ovlivňuje i čistota vzduchu, pachy v prostoru, kouř či vůně. V zakouřených nevoňavých prostorech budeme dříve unaveni. V prostorách s čistým vzduchem, s příjemnými nedráždivými vůněmi se budeme cítit příjemně.
Naopak vše krásné, zajímavé, ladné, uklizené a harmonické jí dělá dobře a vyživuje prostor a ten zase nás.
Základní energie čchi reaguje velmi citlivě na různé věci, které ji ovlivňují a mění. Vliv na energii v prostoru i v nás mají barvy, tvary, materiály, vzory, zvuky, vůně i různé pachy, teplo i chlad, slabé či silné osvětlení, různé nápisy, tapety atd., prostě vše, co v prostoru máme. 
Je proto dobré přemýšlet, co si do prostoru dáváme. Jakými barvami vymalujeme, jak často větráme, co máme na zdech, jaký je nábytek, zda máme pořádek. Zda vše, co tam máme je energii lahodící, neostré, harmonické. To vše ji totiž  ovlivňuje.
nábytek 2
Na obrázku s květy tulipánu je vidět jemnost a něha.  Energie zde bude klidná a pokojná.

Energie mysli

Kdysi se ke mně dostala docela zajímavá informace, že čchi dokáže zkopírovat nejen to, že vstoupí s námi do domu, tedy zkopíruje náš pohyb, ale dokáže také kopírovat naše myšlenky a myšlenkové pochody v hlavě.

Když na něco myslíme, ovlivňujeme tím proudění energie a tím dokážeme ovlivnit budoucí události.

Takže to, na co zaměříme svou pozornost, se nám pak objeví v životě. Ale pozor, týká se to i negativního!

S tímto souvisí i používání afirmací. Ale o tom někdy jindy. :-)

Pokud chceš změnit své myšlení a život koukni se sem: 7 semínek k harmonii života. 

V kurzu zaměříš svou pozornost na vděčnost, lásku sama k sobě, prožívání okamžiků teď a tady, na afirmace, na odpuštění, na rituály v běžném životě i na to, co je feng shui a jak ti může pomoci na počátku tvého snažení se změnami ve tvém životě.

Tak neváhej a vejdi do nového života.

Krásné dny Renáta ♥

 

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky