Vánoce jak mají být … jen kratičké zamyšlení

Vánoce se kvapem blíží a ze všech možných koutů slyším, jak se smejčí, myjou se okna, peče se cukroví, nakupují dárky. Ufff.

Mám radost z mé dcery, která na dotaz paní doktorky, jestli se těší na Vánoce a dárky řekla, že se těší na setkávání. Úplně jsem se rozzářila, že to mé působení na mé děti má své ovoce. Co si budeme povídat, zahřálo mě to u srdce. ♥

vánoce rodina

Jak to mám já?

U nás je vysmejčeno a to velmi velmi důkladně. Od května dělám velké úklidy a to všude – jak v práci v krámečku s dekoracemi a bylinkami, tak doma. A musím říct, nezůstal v mém životě kámen na kameni, ale to je na jiný článek. Prostě feng shui v praxi a na vlastní kůži. Uklizeno by tedy bylo. I když – kdybych nedělala tento velký čistící úklid, tak bych byla v pohodě, uklízím celý rok a o Vánocích se nehodlám strhnout, chci si je užít tak, jako když jsem byla malá holka.

Nespokojenost a řešení.

Už pár let nejsem spokojená s tou honičkou kolem Vánoc, s konzumem a tím vším humbukem. Myslím, že se vytratilo to kouzlo, se kterým jsem jako dítě čekávala na Ježíška. Jemné chvění a těšení se na barevné baňky, svítící ulici, rozzářená okna, slavnostní večeři. V obchodech jsem obdivovala zelené a červené baňky a koule asi od začátku prosince a všechno bylo tak nějak slavnostní a více v klidu. Aspoň tak jsem to vnímala. Je mi jasné, že oči dítěte vidí jinak. Ale i doma to bylo víceméně v pohodě, pekli jsme, uklízeli, stromeček zdobili až 23.12. a užívala jsem si to. Poslední léta mám pocit, že na mě Mikuláš a Ježíšek číhají už po návratu z dovolené. :( Dárky že mám nakupovat ideálně od července, všude na mě útočí „blek frajdej“ a když nenapeču 20 kilo jsem naprosto „aut“. Tak tohle ne.

mikuláš

A jak jsem to vyřešila?

Je jednoduché jen nadávat, ale stejně se toho účastnit. Změnila jsem svůj přístup a jsem spokojená. Dárky dětem i dospělým samozřejmě kupuji, jen využívám většinou internet. Velkých nákupů všeho možného i nemožného se nezúčastňuji, nakupuji stále stejně a přiměřeně (v rámci minimalizace všeho v životě), uklízíme průběžně a hlavně dělám úklid jinak – po svém fengshuistickém. :-) Cukroví také nepotřebujeme do dalších Velikonoc, takže pečeme, a moc se na to těším, ale nepřeháníme to. Hlavně – zklidnila jsem se vnitřně, že se nemusím strhnout, ale že tu jsem pro děti a jejich a svou pohodu. Přesně tak, jak to řekla dcera, je to o setkávání.

A bonus navíc?

Už nějakých pár let žiji fengshuistickým životem středoevropana a jsem s tím v pohodě, protože mi to:

1. pomáhá se naladit na tradice našich předků a využívat je k hojnosti a harmonii

2. pomáhá mi to zklidnit se uvnitř sama sebe

3. kamarádím se s vlastním bytem, který je mým parťákem a podporuje mě a dodává mi energii a já jsem za to hluboce vděčná

4. a hlavně pro Vánoce a nový rok využívám rituály, které celá rodina milujeme

hands-1926414_960_720

Chceš je také poznat?

Seminář

Pro letošek chci naladit i další lidi pro klidný a harmonický advent a Vánoce, proto už po několikáté pořádám vánoční seminář. Ten letošní bude v sobotu 2/12/2017 a moc se na něj těším. O tradicích Vánoc a rituálech si budeme povídat u stromečku. Můžeš se těšit také na meditaci.

Přidáš se k nám? Počet míst je omezen. Bližší informace nalezneš tady: krása Vánoc.

Těším se Renáta

PS: více o tom, jak jít cestou k harmonii najdeš tady: toužím po harmonii a hojnosti.

Ráda ti budu průvodcem.

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky