Školy feng shui a metody mé práce

V minulém článku jsem vám psala, jak souvisí vesmírné objednávání s feng shui. S krásným učením, díky kterému můžeme měnit zvenku náš vnitřní svět. S učením, díky kterému můžeme dojít k harmonii v různých oblastech našeho života.

Co to tedy je?

Feng shui je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a prostoru v čase. Nastoluje harmonii v prostoru a umožňuje plynutí energie čchi. Prostorem může být nejen náš dům či byt, ale také pracoviště, kancelář, stůl, zahrada, ale také samotné město.

Feng shui pracuje s polaritou jinu a jangu a s pěti prvky – s pěti elementy neboli s pentagramem.

jin jang 1

Mezi pěti prvky nastoluje harmonii pomocí tvarů, barev, materiálů, zvuků či vůní.

Škola tvaru, někdy se jí také říká škola formy, je nadřazená všem ostatním školám a je nejstarší školou. Využívá se k umístění a k orientaci budov podle vnějších podmínek, které na budovy působí.

S každou krajinou je spjato 5 posvátných zvířat čínské mytologie. A našim úkolem je hledání takového místa k životu či podnikání, aby bylo v souladu s těmito zvířaty. Proto je potřeba, když vybíráme vhodné místo k životu, k bydlení nebo k podnikání, věnovat pozornost také tomu, co dům či prostor obklopuje. Pokud dochází k nesouladu mezi zvířaty a umístěním domu, pak může pomalu, pozvolna dojít k problémům a to i zdravotním. Je dobré se dívat kolem sebe, co nás obklopuje a jaké energie nám to do života přináší. Pokud bude v blízkosti našeho domu les, určitě to bude mít jiné energie a přínos do našeho života než blízkost nemocnice, hřbitova či hřiště. Určitě se bude jinak žít v mrakodrapu a jinak v klidné čtvrti plné zeleně. Pokud nelze dělat nápravy venku, v exteriéru nebo neplánujeme se přestěhovat, můžeme dělat nápravy uvnitř prostoru, v interiéru.

A jaká že zvířata nás ovlivňují?

Zelený drak, ohnivý fénix, žlutý had, bílý tygr a černá želva. Těchto pět zvířat je pět pilířů školy formy.

Zelený drak sídlí na východě. Je symbolizován vyšším masivem nebo vyšší stavbou. Velikost by měla přibližně odpovídat domu, se kterým „draka“ poměřujeme. Neměl by být ani příliš malý ani příliš přebujelý, aby nedocházelo k problémům. 

drak

Ohnivý fénix je náš výhled, náš rozhled, náš rozlet po krajině. Je před domem, pokud se dívám ven z hlavních dveří. Prostranství před domem by mělo být volné, aby se fénix mohl rozlétnout.

fénix 1

Žlutý had je střed našeho domu, srdce domu, které by mělo být volné, nezastavěné. Energie by zde měla volně kolovat. Žlutý had propojuje energii všech 5 zvířat.

žlutý had

Bílý tygr sídlí na západě a měl by být nižší než dračí hory. Pokud v exteriéru tygr chybí, je nutné jej doplnit v interiéru, aby nedocházelo k problémům v životě a ve zdraví.

bílý tygr

Černá želva je symbolem pevnosti a ochrany. Chrání nám „záda“, měla by být za domem. Ideální je přírodní svah, mírné pohoří, vzrostlé stromy. Můžeme si ji i uměle vytvořit, pokud není vytvořena přirozeně.

černá želva

Co se zvířaty, když jsou nedostatečná či přebujelá? To je téma na osobní konzultaci podle toho, co uvidím v blízkosti vašeho domu či firmy.

Další technika, kterou při práci využívám je, ba-gua nebo někdy také pa-kua školy kompasu. Tato technika propojuje prostor a oblasti našeho života – zdraví, práce, děti, minulost, vztahy, hojnost a další.

PAKUA 001

Tyto jednotlivé oblasti jsou oblastmi našeho života, které potřebujeme harmonizovat, aby byly s námi v souladu a aby se nám v nich dařilo. Nemohu podporovat hojnost, pokud nemám v pořádku svůj první krok atd.

O jednotlivých oblastech pa-kua vám brzy přinesu  e-book zdarma.

Další, co využívám při své práci jsou letící hvězdy, řídí se rozdělením prostoru podle školy kompasu (pa-kua). Dá se říci, že využijeme tabulku pa-kua, na kterou posadíme tabulku s vlivem letících hvězd. Tady dostává feng shui nový rozměr, nepracuje už jen s prostorem, ale zároveň zahrnuje čas. Letící hvězdy jsou proměnlivé a každý rok zasahuje každá z nich v jiné oblasti a přináší tak určité oblasti jinou energii. Nejvíce se letícími hvězdami zabýváme na začátku nového čínského roku, kdy svůj prostor zharmonizujeme podle působení letících hvězd a podle toho, co mají ten rok s námi „za plány“.

hvězda

Cílem mé práce je pomáhat nalézat svým klientům cestu k harmonii.

Renáta ♥

 

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky