Pár knih, které byste neměli zapomenout přibalit do kufru

Miluji knihy. Od doby, co jsem se naučila číst, jsem „schroustala“ všechno, co mi přišlo pod ruku. Knihovna bývala mé nejoblíbenější místo. S příchodem internetu čtu méně, tedy papírové knihy. Pročítám jen články na netu, které ani nedočítám, nebaví mě. A zjistila jsem, že mě to moc neuspokojuje. A pomalu se navracím k papírovkám. Čas od času si objednám větší balík a těším se, až ucítím tu známou vůni. Omamnou. Vůni papíru a lepidla. :-) Nejčastěji objednávám před dovolenou.

A co tedy doporučím sbalit si na cesty?

1. Jan Hnízdil – Zaříkávač nemocí

s podtitulem Chcete se léčit nebo uzdravit?

Toho chlapa prostě miluju. Píše tvrdě, nekompromisně, k věci. Nikoho nenechá na pochybách, že si za své zdravotní problémy může sám. K tomu jeho typický humor a za 2 dny nemáte co číst. Knížka je souborem textů, různých komentářů k událostem našeho světa a také rozhovorů. Jan Hnízdil se věnuje nemocem nejen lidí, ale také nemoci sportu. Překvapivá slova, ale pravdivá, holt sport už není tím, čím býval. Zabývá se také politiky a tím, jak jsou oni „nemocní“. Prostě vás to vtáhne a budete louskat a louskat.

kniha HnízdilA pokud se chcete podívat na rozhovor s Janem Hnízdilem tak tady: Jan Hnízdil.

 

 

kniha čtyři dohodykniha čtyři dohody pracovníkniha čtyři dohody karty

2. Don Miquel Ruiz – Čtyři dohody

Tuhle knihu tahám na dovolenou každý rok, každý rok ji čtu znovu a znovu. Neomrzela mě, naopak. Stále v ní hledám inspiraci a moudrost. Pokaždé mě v ní překvapí něco nového, co jsem tam minule neviděla. Pokaždé si také vzpomenu na Jardu Duška a jeho divadelní ztvárnění. Obzvláště miluji jeho věty:“ Všechno, co děláme, dělejme nejlépe, jak v daném okamžiku umíme. Jako když si hraje dítě. Taky si hraje vždycky nejlépe. Ono si hraje vždycky zrovna nejlépe. Dělej vše, jak umíš nejlépe, ale ne lépe.“ Myslím, že Jardův dovětek „ale ne lépe“ byl pro mě v posledních letech hodně důležité uvědomění.

„Dělám vše nejlépe, jak umím, ale ne lépe.“ Cítíte tu úlevu v těch slovech?

A odkaz na Jardu Duška, to si nenechte ujít: Čtyři dohody s Jardou Duškem.

Prostě tuhle knihu nesmíte minout. Já jsem si k ní pořídila ještě pracovní knihu a karty. Tak jsem zvědavá, kam mě to zase posune.

3. Mark Fisher – Muž, který chtěl být bohatý

Cesta k moudrosti a bohatství je podtitul. Tuhle jsem měla na dovolené vloni. Nebyla to sice taková ta dovolená = ležení a lenošení na pláži a nicnedělání, pojali jsme ji jinak, ale o tom možná v jiném článku, přesto se mi knihu podařilo přečíst. Mladý muž a výstřední starý milionář. Nic víc, nic míň. Co je tedy na ní tak zvláštního? Žádnou detektivku ani román nečekejte. Je to o naší myslí, o našem podvědomí, o tom, jaké máme možnosti. O tom, že to, co se nám děje v životě, je jen odrazem našeho myšlení. Takové zrcadýlko našeho myšlení ten náš život.

„Každý den si mi v každém ohledu daří čím dál lépe.“

To zní jinak než to naše obligátní: „Jak se mám? Ani se neptej!“ Ještě že už v tomhle módu nejedu. Díky, Vesmíre, za to. ♥

kniha muž, který chtěl být bohatý

4. Zuzana Adam – Osvoboďte se s feng shui

Má oblíbená. Ano, je to proto, že Zuzka je můj Mistr, od kterého se stále učím. Ano, feng shui je můj životní styl.  Pokud chcete ve svém životě něco změnit, můžete. Pomocí úpravy prostoru, pomocí věcí zvenku si můžete měnit věci uvnitř. I to je někdy fajn. A to že jako funguje? Funguje, věřte mi. Zjistíte to i při čtení této knihy, která je plná příběhu ze života. A to mám nejraději, žádné suché informace, těch jsem o feng shui přečetla mraky, ale smysl mi moc nedávaly. Zato kniha a učení se Zuzkou je jako puzzle, každý dílek zapadá do dalšího a vy si tvoříte vlastní příběh přesně podle toho, co odešlete do Vesmíru díky svému prostoru. Nový partner? Není problém. Dovolená či noví přátelé? Ani to není problém.

No a pokud byste chtěli udělat radost i někomu jinému, když si ji budete kupovat, tak teď najdete zvýhodněnou nabídku tady: kniha Zuzky kuk. kniha Zuzka

Mám v záloze ještě další tituly, ale myslím, že pro dnešek tento výčet 4 knih stačí. Koukněte se na ně. Poslechněte si videa s Janem Hnízdilem a Jardou Duškem a udělejte si hezký den.

Brzy přinesu další mé srdcovky.

Krásné léto přeji

Renáta ♥

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky