Nové začátky aneb slavíme

Rok kohouta končí.

Konečně.

Dal zabrat nejen mně, ale mnoha lidem kolem. Jejich příběhy znám z vyprávění a věř mi, stojí to za to. Rozchody, stěhování, ztráty práce, hádky, ale také vážné nemoci a odchody ze světa. Bylo to náročné. A stále cítím, i když už pes postupně přebírá od kohouta vládu, že se ještě projevuje. Nedá až do konce nikomu nic zadarmo. Vidím ho, jak se důležitě prochází po svém dvorku = rozuměj po našich životech – nosí nahoru svá barevná pírka a občas zakokrhá, aby dal najevo, že má ještě pár dní k dobru.

kohout

U mě nezůstal kámen na kameni. Emoce se v průběhu roku střídaly. Prožívala jsem místy smutek, místy beznaděj, místy pocity úlevy, někdy i vztek, co se to vlastně děje. Bylo to výživné. Ano, děje se to i mně. A i když si mí zákazníci myslí, že „vám se to nemůže stát“, tak ano, může. Jsem jedna z vás. Někdo, kdo stál také na počátku změny ve svém životě. Už pár let mám vše poskládáno jinak, ale i na mě mají vliv roční energie a vše, co přinášejí. A i u mne ten kohout řádí do poslední chvíle a připravuje mi do života lahůdky.

3 nové začátky 

Každý rok máme možnost začínat 3x.

Nevěříš? Za počátek všeho každý považuje 1. ledna. Když se ale nepovede, tak je tady možnost hned v únoru začít ještě jednou. Já slavím počátek obou. Jak náš první den roku, tak první den nového čínského roku. K oběma se vážou určité rituály a já je s radostí dělám. Rituály miluji. Jak s nimi pracovat? Vše se dozvíš tady: kurz. 

No a pak máme možnost začít v každém roce ještě jednou. Tím třetím dnem jsou naše narozeniny. V tu dobu začíná náš osobní rok.

1.1.2018

Jak jsi prožil svůj první den roku?

Nám začal sladkou snídaní. To abychom zažívali sladký celý rok. Děti si dopřály krupicovou kaši a já ovoce s rýžovými pukanci.

IMG_4807[1]

Po snídani jsme se s dětmi vydali na procházku. Byla trochu netradiční, to ano. Pouštěli jsme draka v zimě. Chtěla jsem, aby procházka nebyla jen tak obyčejná a jen povídací, ale abychom se s dětmi společně pobavili a povedlo se. Tři draci létali. Občas sice za velikého přemlouvání, ale užili jsme si to. Nejvíce létal naší Julince. Ona mu totiž celou dobu zpívala: „Leť dráčku, lítej výš.“ 😀 Užil si to i můj puberťák. Nejprve brblal, draka v zimě, kdo to kdy viděl a jak je to trapné, ale nakonec s radostí běhal a tahal za šňůrku. Občas ho sice musel lovit v korunách stromů – což značí občasné nesnáze v průběhu roku, ale vždycky jsme nad ním zvítězili a osvobodili jsme ho. Po mírných zápasech, kdy chvíli vyhrával strom, vítr i drak, se to povedlo a malou lstí se nám ho podařilo dostat z větví.

                       IMG_4812[1]   drak

Doma jsme si dali oběd, zahráli jsme si společně karty a hry, podívali jsme se na film.

IMG_4820[1]

I na práci došlo. Sepsala jsem si cíle pro letošní rok, koukla jsem se na cíl své dovolené, komunikovala jsem e-mailem s klienty a rozeslala jsem přání lidem, které chci mít letos v životě. A s těmi nejdůležitějšími jsem si telefonovala.

IMG_4828[1]  IMG_4836[1]

Večer jsem se naložila do vany a užila jsem si svůj soukromý wellnes. Ve vaně se solí jsem se rozloučila v myšlenkách s těmi, které nechci mít ve svém životě. Odpustila jsem jim i sobě.

IMG_4831[1]

Takto začal náš nový rok. Byl příjemný, klidný.

16.2.2018

Teď se chystám na druhý začátek. Na začátek nového čínského roku psa. Oslavy začnou 16.2.2018.

Číňané tento den berou jako velký svátek a jdou slavit do ulic.

čínský nový rok

Než začnou slavit dělají ve svých domácnostech velký úklid. Dalo by se to přirovnat k tomu našemu jarnímu.

Z domácnosti odchází vše, co již nepotřebují, co neslouží, co je rozbité a nefunkční. Vymění čínské mince i peněženku. Tyto věci jsou už vyčerpané a my potřebujeme novou čerstvou energii.

Co bychom tedy měli před novým rokem zemského psa udělat?

===> udělat pořádný fyzický úklid 

Nevíš, jak na něj? Návod najdeš tady, vyzkoušeno mám všechno na sobě. Jak zatočit se  zloději energie? 

===> udělat energetický úklid 

Ten já miluji. Jsou dny, kdy už ode dveří cítím, že dnes musím zapálit tyčinky, nasypat všude sůl, dům vyzvonit a vše přetřít levandulovou vodou. Jak na to? Odpověď najdeš tady: Energetický očista. 

===> zaplatit všechny dluhy, které zaplatit jdou (nemyslí se tím samozřejmě hypotéky a větší půjčky). 

===> vrátit půjčené věci

===> dořešit a uzavřít věci nedořešené

===> vyzvonit celý byt zvonečkem

===> do každé místnosti dát živou květinu

===> na jídelní stůl umístit mísu s ovocem, nejvhodnější jsou mandarinky, pomeranče, jablka, hroznové víno, granátová jablka

===> upéct cukroví nebo dát na stůl misku s cukrátky – je to symbolem sladkého života

===> první den nového čínského roku být pohromadě se svou rodinou, dopřejte si alespoň společnou večeři

A co dělat prvních 14 dní v novém čínském roce? Odpověď najdeš na mém facebooku Renáta Herczová – Harmony feng shui. Každý den po celých 14 dní od 16.2.2018 tam na tebe bude čekat informace, co máš udělat.

Přeji ti krásný vstup do nového roku zemského psa. 

Vrhni se na to a změň svůj život. Můžeš, když chceš.

O narozeninových rituálech zase někdy jindy.

Renáta

Neváhej a jdi do akce!

Jak zatočit se zloději energie 

Energetická očista

 

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky