Nevšední zážitek

První jarní den

Ještě dneska to zpracovávám. Včera jsem byla na výletě. Přestože byla neděle ráno, budík zvonil už v 6. Vstávala jsem a nebrblala, že je hodně brzy, tedy brzy na to, že je neděle. Čekalo mě něco nevšedního.

Moc jsem se na letošní první jarní den těšila.  Čekala mě cesta na Vysočinu. Cítila jsem, že to bude něco velikého.

Bylo.

Vjížděli jsme do Bohdalova a na kopci se mihla bílá budova. Čněla nad krajinou. Rozbušilo se mi srdce. Byla jsem nedočkavá.

Nebudu vás napínat. Jela jsem se podívat na otevření pyramidy, kterou postavil v Bohdalově na Vysočině pan Emil Václav Havelka.

Splnil si sen.

A já jsem moc ráda, že jsem u toho včera mohla být.

Před druhou hodinou se u pyramidy sešlo cca 200 lidí. Všechny nás přivítala paní Skřítecká, ředitelka firmy, poté si vzal slovo pan Havelka, který zároveň přestřihl červenou pásku. Hrála jeho milovaná cimbálovka. Pak nás pustil podívat se dovnitř, kam se přesunuli také muzikanti.

Stavba je nádherná, předčila mé očekávání. Vše je ze dřeva, opláštění z polykarbonátu, není zde jediný kovový prvek. Uvnitř to voní dřevem. Pyramida samotná je rozdělena na dvě části, spodní relaxační přízemí, kam se vejde až 40 lidí, prostor zde je určen k meditacím. Je zde i koutek s pultem k prodeji výrobků z rakytníku. Po dřevěném schodišti se vejde do prosluněného podkroví, kde nalezneme otevřený prostor pro meditaci cca 20 lidí. Odpočívat můžete na lehátkách. Ve špici pyramidy je umístěn obrovský křišťál.

Vedle velké pyramidy je postavena i menší, díky které se k nám dostane také pyramidální voda, voda, která je nejvíce podobná vodě, kterou máme v buňkách.

 

Otevření pyramidy bylo slavnostní, lidské, bez pompézností, stejné jako pan Havelka sám. Chce se mi napsat skromné, ale nesedí mi toto slovo k pyramidě. Tady skromnost stranou. :-)

Má zkušenost

V horní části pyramidy jsem strávila cca půl hodiny, snažila jsem se vypnout myšlenky a nevnímat lidi postávající a sedící okolo. Podařilo se mi to. Po zhruba 20 minutách jsem cítila tlak a teplo v místě, kde máme štítnou žlázu. Vím, že tam mám problém. Byla jsem ale hodně překvapená, že to na mě působilo tak rychle. Jsem většinou jako hroch, cítím, až se problém vyřeší.

Dnes vím, že se při první příležitosti vydám do Bohdalova znovu a na delší čas, abych si léčbu a relaxaci vychutnala.

Technické informace

Pyramida má tvar pravidelného čtyřbokého jehlanu s rozměry základny 19,6m x 19,6m a výškou 12,5 m, je tedy zmenšeninou Cheopsovi pyramidy. Pyramida je dřevostavba bez kovových spojovacích a kotvících prvků. Celý objekt pyramidy je opláštěn polykarbonátovými deskami a je, jak jsem psala výše, rozdělen na 2  části – přízemí a podkroví…

Objekt pro meditaci a relaxaci

„Účelem pobytu v objektu pyramidy je harmonizace všech energetických center v těle, tzv. čaker, a tím dochází k odstranění psychosomatických problémů a potíží. Pyramidální energie roztáčí čakry, odstraňuje energetické bloky, komplexně vitalizuje a harmonizuje lidské tělo. Při pobytu v pyramidě se nastartovává sebeléčivý proces. Doba jednoho pobytu uvnitř pyramidy se pohybuje mezi 20-45 minutami idividuálně  ( univerzální délka pobytu je doporučena 3x 20 minut s minimálně 1 hod. přestávkami ).

Pocity při relaxaci v pyramidě jsou různé. Někteří lidé pociťují tlak v nemocných částech těla, brnění rukou, nohou nebo celého těla. Po ukončení relaxace dochází k psychickému uvolnění, přílivu tepla a energie. Je však důležité vědět, že pyramida neudělá nic za vás, musíte s ní spolupracovat. Nejlepší je se úplně uvolnit a nechat plynout energii volným způsobem, neovlivňovat její tok svými myšlenkami.

Díky pobytu v pyramidě je možné znovu obnovit rovnováhu organismu nezbytnou pro plnohodnotný život. Nenahrazuje však lékařskou péči, ale je vhodná pro doléčování pooperačních stavů po chemoterapii, napomáhá mírnění bolestí nejrůznějšího původu a zlepšuje nervový systém člověka. “ –  z propagačního letáku E. V. Havelky

 

Pokud jsem ve vás vzbudila zvědavost, jsem ráda, zajeďte se podívat, zrelaxovat se, poléčit se.

Další informace najdete tady >> pyramida Bohdalov.

Krásné dny plné zdraví.

Renáta ♥

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky