Magické rituály v běžném životě

Máte je rádi? K čemu jsou nám v našem životě dobré?  A co to vlasně ten rituál je?

Zní to možná tajemně, možná to na vás působí i složitě. Rituál? A ještě magický? Co tím chce říct?

Naučné slovníky říkají, že rituál je obřad či ceremonie ( ach, tady jsem vás asi moc nepotěšila, zní to vznešeně a ještě tajemněji než tajemně 😉 ale nebojte, tak hrozné to nebude). Dá se říci, že je to způsob jednání založený na osvědčených pravidlech, na něčem, co nám funguje a máme to prověřeno. Tak vidíte, tak složité to zase není. :-) Nakonec zjistíte, že je často sami děláte, jen ty vámi osvědčené věci takto nenazýváte.

Rituály nás provází od nepaměti a prolínají se našim životem od narození po smrt. Rituálem v rodinách jsou různé oslavy, narozeniny, svatba či křest, prostě nějaké zastavení v každodenním shonu. Pomáhá nám odstoupit od každodenního života, od každodenní rutiny. Je dobré si je dělat i jen tak a ukončovat tak jakoukoliv etapu našeho tvoření. Rituálem se může stát i popíjení kávy či čaje s rodinou, čtení dětem před spaním, společná večeře.

čaj 4

Rituálem se může stát cokoliv v našem životě, co si rituálem nazveme a co za něj budeme považovat.  Rituály nemusí být složité a nemusí trvat hodiny. A to je možná to, co některé odradilo. Myslí si: „Tak na tohle já nemám čas.“ Chceme mít život jednoduchý, i tak je v něm mnoho složitostí. Ne ještě dělat hodinové rituály. A přece to jde. Jen k tomu budeme něco málo potřebovat.

Rituál si můžeme udělat ráno po probuzení, když se v koupelně myjeme. Stačí k tomu jediné, vědomě dělat všechny věci. Vše, to, co děláme, si prostě uvědomovat. Uvědomovat si každý každičký krok ve svém životě. Vědomě. To je to slůvko, které je pro mne spojeno s rituálem. To je to, co budeme k rituálům potřebovat. I umytí obličeje po ránu či večerní sprcha, kdy vám voda nejen polaská tělo a smyje pot, ale smyje události celého dne, můžeme prožít vědomě a můžeme si z toho udělat očistný rituál.

voda 2

Mám tyto drobné situace v životě ráda. Dávají mi pocit příjemného, zklidní a naladí mě. Ať už na celý den či na usínání. Toto jsou pro mě každodenní drobné rituály, bez kterých si neumím představit svůj den.

Pak si můžeme udělat rituály větší, důležitějsí, ale zase nikterak složité. Říkám jim ochranné. Nemusí trvat moře času a v podstatě k nim nic moc nepotřebujeme. Jen jsou pro mě kapku důležitější než ty běžné. Rituály ochrany mohou být krátké, ale i dlouhé, kdo jak má rád. Přesně takové, jaké každý potřebuje. Můžeme si k nim zapálit svíčku, zpříjemnit si prostředí květinami, udělat si krásno kolem sebe. Pak už je to na nás a našich myšlenkách. Já si uklidím v duši a prosím nahoru přesně o to, co v životě chci a potřebuji. Nejčastěji je to o ochranu svých blízkých, svých dětí, své rodiny, o pevné zdraví a úspěchy v práci i v životě. To je to, co potřebuji, abych byla šťastná.

Miluji to napojení nahoru a cítím, že dostávám to nejlepší a přijímám to do svého života.

Zkuste to také, třeba zjistíte, že tyhle zdánlivé „drobnosti“ vám pomohou utřídit si myšlenky a přežít různé vážné situace v životě, nebo vám to jen zpříjemní den.

A můj tajný tip? Ráno než dám nohy z postele dolů na zem, říkám nahoru svému Vesmíru děkuji. Děkuji za vše, co už v životě mám. Díky tomuto pidi rituálku jsem si začala uvědomovat, co v životě mám, nikoliv to, co mi ještě chybí.

děkuji 2

A jak to máte vy?

PS: napište mi, jaké rituály si užíváte vy.

S vděčností Renáta ♥

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky