Láska na vlásku

Před pár týdny mě navštívila zákaznice, klientka. Hezká žena středního věku. Říkejme jí třeba Alice. Rázná žena, co si se vším umí poradit. Má manžela a tři děti, které ale nejsou jeho. Muž byl na pohled klidný, tichý, vědecký pracovník. Celé dny jen pracoval. Alice byla zoufalá z toho, co se doma dělo a potřebovala pomoct problém rozkličovat a nějak vyřešit. Znali se dlouhá léta, ale každý žil dříve s někým jiným. Pak se cesty s jejich protějšky rozešly a oni se zase po letech potkali. Spoustu si toho vysvětlili, vyříkali a zkusili to spolu. Láska se ale nějak léty vytratila.

Muž byl dost nemluvný, doma pomohl a udělal to, co se mu řeklo. Sám ale nevymyslel nic. Ženě to tak trochu vyhovovalo, byla akčnější a to, co kdy pro rodinu vymyslela, se celkem všem zamlouvalo. Muž byl spokojený, měl rodinu, zázemí, teplé jídlo. Prostě chlap. Když potřebovala ven s kamarádkami nebo na služební cestu, ochotně děti pohlídal, postaral se o ně, občas jim zařídil i zábavu. Svým způsobem je měl rád. Sám neměl vyřešený vztah se svými dětmi, tak si to tímto vynahrazoval. Děti byly dost hlučné a divočejší a muž sem tam vybuchnul. I kvůli tomu nastávaly spory. Byl klidný, ale vnitřně cholerik, co jednou za čas vyletěl. Pak toho sice litoval, ale …

Do vztahu se časem začala krást nespokojenost. Z obou stran. Ženě začaly vadit drobnosti, které se děly v domácnosti, tam odložený talířek, tam úplně zmáchaná koupelna, tam rozkopnuté boty. Trpělivě vysvětlovala a prosila, zda by bylo možné, když jich je doma hodně, udržovat jakž takž pořádek. Muž vždy ochotně slíbil, ale neudělal. Pár měsíců žil jako ve snách, obklopen jen svou prací a svými myšlenkami. Naprosto nepřítomný. Jemu také brzy začalo vadit hudrování ženy. Pak už to sklouzávalo k hádkám, sporům, nespokojenosti. Děti byly bohužel součástí a také začaly být nervózní.

Žena celé měsíce prosila o jakoukoli komunikaci, bohužel se nedočkala. Slýchala jen odpověď, jsem nemluvný chlap.

I dovolená celé rodiny probíhala v tomto duchu. Děti i Alice si dovolenou maximálně užily, muž byl kapku stranou.

Celé měsíce Alice přemýšlela nad jediným, jak tuto situaci vyřešit. V hlavě jí běžely scénáře toho, co udělat. Mnoho dní strávila tím, že si představovala, jak partner odejde a ona přestaví celý byt. Konečně zmiznou ty věčně rozházené věci. Bude tu zase čisto a klid a pohoda. Jen mu nechtěla ublížit. Byl to v jádru hodný člověk, jen tak trochu, no jak to říct, z jiné planety. Nenacházela řešení, co s tím. Jen věděla, že jsou na sebe alergičtí a dál to takto nejde, protože nejvíce trpí děti.

Hádky se stupňovaly a situace nevyhovovala nadále nikomu. Jedno ráno došlo k vyhrocené situaci natolik, že se muž rozhodl podat žádost o rozvod a odstěhovat se.

V tu chvíli to ženě seplo. Stalo se přesně to, co si celé měsíce vizualizovala. Odejde a byt bude volný a uklizený. A došlo jí, že mění věci za člověka. Došlo jí, že už jednou se zbytečně rozešli a jejich životy se na dlouhá léta rozdělily. Došlo jí, že když překonali jeho nevěru na začátku vztahu a dokázala ji v sobě zpracovat a odpustit, že teď je důvod rozchodu mnohem malichernější. Neposlouchali se. Dlouhé měsíce. Došlo jí, že se v posledních týdnech chovala povýšeně a bez úcty a pokory. Teď si konečně uměla odpovědět na otázku, kterou jí před časem položila kamarádka Klaudie  „máš ho ráda?“. Teď teprve uměla říct, že ano.

Bylo už pozdě? Vracel se tam, odkud k nim přišel, do svého království. Žádost o rozvod byla podána. Stěhováci zařízení. Uvědomila si, že stále čekala na to, co udělá on a sama neudělala nic.

A co teď?

Alici jsem vysvětlila, že tím, jak si vizualizovala, co bude, až on odejde, jí Vesmír vlastně splnil vše, co chtěla. Poslal jí přesně to, co si přála. Tloukla se do hlavy a hledaly jsme řešení. Věděla, že muž ji má stále rád, ale nechce žít v tomto napětí a dusnu.

Rozebrali jsme obě jejich osobnosti na základě čínských znamení a udělala jsem i korelát. Vypadalo to na hezký vztah, jen s nějakými drobnostmi, na kterých by se museli domluvit, aby jeden druhého nevyčerpával. Alice vše pochopila. Pochopila, že podle čínského horoskopu je to muž pomalý, který si neumí užívat života a z toho plynou i jeho zdravotní problémy, které se i teď v době sporů ozvaly. Jo holt ledviny = vztahy, emoce. Pochopila, že její znamení jsou rychlejší a  její zvířátka se budou muset kapku přizpůsobit, jestli spolu budou chtít být. Korelát, tedy porovnání dvou lidí mají vzájemně podporující. Jen si musí oba zachovat své světy. Tak to by bylo, aby to nešlo.

Pokusila se zastavit tu mašinérii následných událostí a ….

Povedlo se jí to. Má trošku problém nechat ho k sobě přiblížit  blíž, obejmout se a asi bude chvíli trvat, než se sobě vrhnou do náruče, ale jsou na dobré cestě, muž vysvětlil, co mu vadilo. Slíbil, že se sebou bude něco dělat a bude více přítomný a komunikativní. Žena slíbila hlavně sama sobě, že bude tolerantnější a vděčnější.

A poučení z příběhu?

Vesmír poslouchá vše, co vysíláte a vizualizujete si.

Takže pozor na přání. Vesmír ví, i když si přehráváte jen v hlavě. Ale hlavně i když to někdy vypadá ztraceně, tak není.

Potřebujete také pomoci? Stavte se nebo zavolejte. Mrkneme na to.

Renáta

 

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky