Jak Renáta k seminární místnosti přišla :-)

Úklid = prosperita, nové věci v životě, hojnost? Aneb, jak jsem přišla k novému prostoru.

No ano. Budete se možná divit, ale fungujete to. Pěkně popořádku.

Bylo, nebylo. :-)

Miluji feng shui, už pár let mě baví si s ním hrát. Objevovat jeho krásy a kouzla. Je to milý společník. Co chci, to dostanu, jde pěkně ruku v ruce s mým druhým kamarádem Vesmírem. Mám je v životě už pár let a staly se mými průvodci na cestě. Jsou to kamarádi, co vás nezradí, udělají vždy přesně to, co po nich chcete. Spolehlivě. Někdy dokonce doslova a do puntíku.

A jak s tím souvisí úklid?

Úklid

Snad žádná ženská nemá ráda úklid. Já ano, ten pořádný, kdy z gruntu vezmete skříň po skříni, šuplík po šuplíku a jedete, vyhazujete, urovnáváte, třídíte. Je to očistné. Přímo se v tom rochním, vyhazuji, co se dá, tedy to, co se nedá použít, co dosloužilo či již nevyužiji. Věci funkční prodávám, bývá z toho někdy i pěkná sumička. Po takovém velkém úklidu si připadám jako umytá v horském potoce, svěží, očištěná, spokojená. Myslím, že někteří mi rozumíte. Ve skříních je vzdušno, šuplíky srovnané, v hlavě pořádek. Ta se tak nějak čistí s těmi šuplíky a je to velmi ozdravný proces. Pokaždé přemýšlím, kdy se dostanu k dalšímu velkému úklidu. Pořád je co třídit, je to nikdy nekončící proces. Pak si lebedím jako ta žabka na obrázku.

zásuvka

A co mi to přináší?

Pocit uvolnění, osvobození, očisty. To hlavně. A zjistila jsem, že po těchhle úklidech už nemám potřebu tolik toho do života a bytu nosit. Myslím nejen věci, ale i problémy ostatních, kteří jsou kolem mě. Vyslechnu poradím, pouštím. Co se týká věcí, tak najednou, když mám potřebu si něco koupit, a to nejen na sebe, ale i do kuchyně či jinou věc do bytu, tak jsem zjistila, že se mi znovu nechce zanášet byt, prostor je vyčištěn a já si v obchodě říkám, potřebuji to, nemohu to nahradit něčím jiným? Z 90% tu danou věc nekoupím. Je to báječné i pro peněženku. Neinvestuji tolik a mám tak více peněz na jiné věci, které v životě opravdu chci. Kurz feng shui, další vzdělávání, výlety, koncerty, pobyty s dětmi, moře. To vše si užiji daleko více. Tolik na úvod. Uff, měla bych se naučit šetřit i slovy. Když ono by to potom ale vyznělo, že šetřím i vás. :-)

K věci. Jak jsem přišla k prostoru.

Jsem podle čísla Ming Kua 5, země. Dlouho mi trvá, než se rozhoupu k akci. V roce 2015 jsem se někdy v lednu rozhodla, že budu v rámci své práce dělat semináře. Řekla jsem si, že si najdu prostor, který by se mi líbil a byl vhodný pro mé aktivity. Země pětka, když se v lednu rozhodne, tak to v prosinci zrealizuje. Má prostě čas, nač spěchat? Vše je nutné v hlavě probrat, rozmyslet, zjistit podrobnosti, návody… V domě, kde mám apatyku, byl jeden volný, ale nelíbil se mi, byl ve sklepě. V červenci jsem se pak domlouvala s kamarádkou, že využiji prostor její solné jeskyně. Nápad to nebyl špatný, ale … něco mi na tom vadilo.

Koncem prázdnin jsem se rozhodla, že si doma konečně uklidím 4 velké metrové skříně v předsíni. Jsou až do stropu a byly plné samých „důležitých“ věcí. Seminárky a přednášky ještě z vysoké školy, hromada výrobků mých dětí, nářadí, sklenice od kompotů a samé další „lahůdky“, tašky, doklady, šitíčko atd atd.

Jeden celý víkendový den jsem třídila, uklízela, vyhazovala. Byla toho spousta. Kontejner se plnil, skříně se vyprázdnily. Dětské výtvory jsem schovala do 1 krabice, uložila jsem kufry, sklenice jsem darovala známé, přednášky jsem odnesla do kontejneru na papír.

Jak krásně se mi dýchalo. 🙂

dýchání

Asi za týden se na mě v práci přišel podívat majitel domu, pozeptat se, jak se daří. Čas od času se staví. Neviděli jsme se téměř ¾ roku. Zabrousili jsme i na počasí a ptala jsem se, kdy mi udělá okno, které mi v prodejně opravdu hodně chybí. Slovo dalo slovo a navrhl mi, ať si pronajmu místnost za svou kanceláří. Byla po dlouhé době prázdná a neobsazená. A hlavně měla OKNO, o které šlo na začátku hovoru. Zbystřila jsem.

Během 5 minut mi místnost ukázal, stanovil cenu a dohodli jsme se. Za pár minut.

5 minut

Za pár dní jsem si místnost převzala i s novým stolem, který jsem si přestěhovala do kanceláře, a který jsem uvítala, ten můj už chtěl jít na odpočinek.

Po týdnu jsem seděla a přemýšlela nad událostmi minulých dní. A pak mi to došlo. Uklízela jsem doma v oblasti kariéry a najednou to šlo. Místnost k seminářům byla na světě. Bez velkého hledání ke mně přišla téměř sama. Páááni.

Ano, i takový dopad má feng shui.

Příjemné, co říkáte?

prostor

I na vás se tady těším. Ať už přijdete pro bylinky, na večerní seminář o feng shui, na koučování či na astro rozbor toho, co je v nás krásného a jedinečného… Dnes jsem měla tu čest a možnost připravit pro své klienty 3 astrotypy a mnoho korelátů – porovnání dvou osob, jak se k sobě hodí, co je spojuje, nebo naopak, co je rozděluje a proč a hlavně, co s tím. Byla to hezká práce a já za to moc děkuji.

S láskou Renáta

 

 

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky