Emil Václav Havelka

Byl náš nejznámější astrolog. Narodil se 15.10.1944. Zemřel 26.4.2018.
Zabýval se lékařskou astrologií a od roku 1990 vedl astrologické apatyky Astrál.
Kromě svých apatyk v Praze, v Bohdalově a v Peci pod Sněžkou (kde mimo jiné vybudoval z trosek hotel Hořec a kde také pořádal léčebné pobyty pro děti i dospělé) vybudoval síť apatyk po celé republice, působil také na Slovensku.

Mezi jeho splněné sny patří postavení léčivé pyramidy na Vysočině v obci Bohdalov. 

Když jste jej navštívili, tak Vám na základě data narození a toho, co na Vás viděl, napsal diagnózu – tedy co je třeba v organismu „spravit“ a doporučil Vám bylinné preparáty a poradil, jak zlepšit své fyzické a duševní síly.
Bylinné preparáty vozil z nejčistších oblastí Vietnamu, z Indie, z Ruska, z Bulharska a některé se také vyrábí na Vysočině.
Bylinky jsou ve formě sirupů, kapslí, tablet, čajů, mastí, olejů, past či tinktur.

Pan Havelka napsal také několik knih: Milióny vyčtené z hvězd, Znamení Zvěrokruhu, Mumio, Vitamínový poklad – rakytník. Publikoval také v časopisech, např. Meduňka, zájem o něj měla i televize, především na Slovensku. V České televizi byl v pořadu Hoby naší doby, kde si povídal s Jiřinou Bohdalovou.

Velmi ceněn pro své schopnosti je v zahraničí, nejen na Slovensku, ale především v Jižní Americe a v Asii, kam pravidelně jezdil a přivážel bylinné poklady. 
O Emilu Václavu Havelkovi byla napsaná kniha Fenomén Emil Václav Havelka – český Nostradamus. Nejnovější vydanou knihou je kniha Povídání s hvězdami a bylinkami. 

Co bych osobně řekla o panu Havelkovi? Byl to velmi skromný člověk se srdcem na pravém místě, který mi v mém osobním životě mnohokrát velmi pomohl. Miloval lidi a lidi milovali jeho. Pro každého si našel čas a dobré slovo. Měl radost, když se za ním lidé vraceli s tím, že léčba bylinkami zabrala a že se uzdravili.

Řeknu jen : "pane Havelko, děkuji…" 

Zdroj časopis 21.století :

výňatek z článku : Můžeme opravdu věřit horoskopům?

„Emil Václav Havelka, jeden z nejlepší oficiální desítky světových astrologů: Hvězdy naznačují, osud si každý tvoří sám! Horoskopu lze věřit tehdy, když ho připravuje profesionální astrolog, a nikoli nějaká redaktorka. Profesionálové dělají osobní horoskop na místo a datum narození. Jde-li o místo a minutu narození, bývá úspěšný na devadesát procent. Je to vlastně takový jízdní řád, který ukazuje cestu, kterou se po narození vydáte. Symbolicky naznačuje, kdy máte nasednout do vlaku, s kým, co si máte vzít za zavazadla, kde máte přesednout, abyste byli úspěšní. Pokud to nevíte, tak se váš život nějakým způsobem odvíjí podle pohybů vesmírných těles. Kdo má o nás rozhodovat? Slunce, Měsíc, sluneční vítr a sluneční erupce. To je vidět na různých přírodních katastrofách, jako jsou třeba zemětřesení či erupce sopek. Když díky horoskopu víme, jak se vyhnout možnému nebezpečí, můžeme být v klidu, nebo naopak ve vhodné době aktivní. Z horoskopu vše přesně vyčteme, i když nám přímo neříká, že se nám něco stane, anebo naopak nás čeká úspěch. On říká, že máme tyto možnosti. Když je využijeme, tak možnost úspěchu je daleko větší než když dopředu nevíme nic. Když se někdo narodí a bude vědět, co má v určitém období života dělat, pomůže si. Pokud to však vědět nebude, je odkázán na to, co se děje, aniž by mohl zasáhnout opravně do svého osudu.

My astrologové říkáme: Hvězdy naznačují, osud si každý z nás tvoří sám!“