Barevný svět kolem nás

Nedávno jsem byla na návštěvě. Naštěstí pro mne byla krátká. Už když jsem k domu přicházela, byl „jiný“. Mezi žlutými, oranžovými, okrovými a terakotovými fasádami a střechami byl jediný neutrálně celý šedivý. Hranatá šedá kostka na pohled zvenku. Něčím mi vadil. Ale měl plot, označenou schránku i zvonek, tak jsem si byla jistá, že jdu správně.

Uvnitř bylo hodně prostoru, to mám ráda, žádné malé stísněné místnosti, úzké chodbičky, ale hezky široká světlá chodba, ale …. ta šedivá pokračovala i vevnitř, byla doplněna bílou a černou, nápisy na zdech, kuchyně, obývák, dveře, sedačka, nábytek, vše bylo bílé, šedé a černé. Nikde ani malý náznak jiné barvy. Kuchyně byla vyvedená ve vysokém lesku, všude nerez a sklo. Brrr, až mne otřepalo. Představila jsem si, jak by vypadal svět bez barev.

 šedá

Ihned jsem tu myšlenku zaplašila. Když ke mně přiběhla dvojčátka majitelky domu a vedla mě do svého pokojíčku, těšila jsem se, že konečně uvidím barvy. Děvčata měla pidi pokojíčky, každá svůj v barvě kovově růžové, studené, nekomunikativní. Doplňky bílé, obrázky v šedých paspartách. No, páni…jak tady mohou vydržet? Chvíli jsem si s nimi povídala, s čím si nejraději hrají a jak se jim jejich pokojíčky líbí. Obě mi prozradily, že si nejraději hrají na zahradě, tam měly pískoviště, barevnou klouzačku a barevný plastový domeček. No hurá, i děti cítily, že v tomto šedo-bílém prostředí to nějak není to ono.

Barvy ke svému životu potřebujeme.

I příroda jich je plná, není jen nudně bílá, šedá či černá.

barvy 1

Mají sílu nás uklidnit, navodit pocit relaxace, nebo naopak nás vyburcovat k akci, dodat energii, změnit naši náladu, pomoci nám v jednání…Když víme, jak s nimi „zacházet“, je to pro náš život fajn a hravě tak dosáhneme harmonie v našem životě, pomohou nám na cestě ke zdraví, k lásce, k hojnosti.

Tak třeba zelená má sílu nás uklidňovat, díky ní se zrelaxujeme. Proto také chodíme do lesa. Doma na zdech bychom s ní ale měli šetřit, v doplňcích se ale můžeme vyřádit, když víme, kde ji použít.

Žlutá nás rozzáří, rozsvítí, dodá teplo do prostoru, stejně jako Slunce. Je skvělá do pokojíčku dětem.

žlutá

Vášnivá červená nám dodá radost a oheň do života, což teprve ve spojení s černou – to je pak vášeň v našem životě. Může ale zneklidňovat, takže s ní v interiéru budeme zacházet s rozvahou…

červená

I já se občas halím do černé, nechci energii od nikoho nasávat ani ji dávat, chráním se.

Chcete se dovědět více nejen o dalších barvách, ale i o dalších aspektech feng shui?

Chcete dosáhnout harmonie ve svém životě?

Zvu vás na své semináře, kde si povídáme nejen o barvách. Probereme tok energie vašim bytem, vhodné doplňky, naučím vás číst v lidech okolo vás a mnoho dalšího.

Aktuálně začíná nový kurz 12.10. 2017 v 17 hodin v centru Harmony.

A jak to vypadá u nás doma? Teď zrovna zrekonstruovaně, obývák je čerstvě vymalován asi 14 dní a pokoj dcery asi týden. Ještě udělat ložnici. prostě milujeme barvy, barevné tapety, deky, polštářky, doplňky.

A co vy? Máte rádi barevný svět?

Renáta

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky