Bambus v koupelně aneb Koupě bytu v souladu s Vesmírem

Rok 2012 a jasný cíl : prodej chaty a koupě bytu

Prodej chaty

chata - čeren 2012

Jsem po rozvodu a je sice fajn jezdit na chatu do krásné jesenické přírody, kterou miluji, ale vlastní byt je větší touha. Takže Vesmíre, chaty se sice moc neprodávají, navíc se blíží podzim, ale přesto… „objednávám si solidní platící kupce a chata je prodaná do října 2012″. Nedala jsem na všechny radily z realitek, že jedině s nimi prodám, když se jim uvážu smlouvou.  Ne ne ne, 3x ne, byla jsem dokonce tak drzá, že jsem je pozvala na chatu, 4 vybrané realitky najednou. Kuriózní situace. 😉 Ve chvíli, kdy zjistili, že se jim krví neupíšu, přestali mít zájem. Nevadí, vyhodila jsem si inzerát sama. Chatu jsem spolu s kamarádkou a jejími přáteli vyklidila, vyčistila a připravila pro nové majitele. Koupili hned druzí zájemci, zamilovali si to tam, domluva byla rychlá, dostala jsem to, co jsem chtěla. Do října bylo vyřešeno.

Vesmíre poprvé na této cestě za novým bytem, díííky.

Něco o mně a objednávání si z Vesmíru si můžete přečíst zde: příběh.

WEBOVKY OBRÁZEK DĚKUJI

„Co jsem tedy udělala? Vyslala jsem objednávku, úklidem napomohla, nedala jsem se nikým zviklat a pustila prodej z hlavy.“

3 nebo 4 pokojový? Dobrá objednávka, špatné první kroky

Priority

 Mám jasné cíle. 4 pokojový byt. Mám 2 děti a každé potřebuje svůj prostor, jsou od sebe 8 let, kluk divočejší a milující svůj pořádek a klid, své zázemí a malá holčička, divoká, stále obklopená plyšáky a nádobíčkem. Uvažovala jsem už dopředu, malá půjde do první třídy, syn na střední, tak ať mají každý své.

Cena bytu a úpravy v bytě

Cena bytu?  Do 1 250 000. Byla jsem odvážná, možná drzá, nevím, 3 pokojové se prodávaly v této lokalitě dráž. No a co?? Pro můj Vesmír cena nebude žádný problém.  Úpravy v bytě si udělám sama, kuchyň i sociálky, podle svých představ, okna,  Vesmíre, kdyby už ale byla vyměněná. Děkuji.

Termín dodávky

Termín jsem si stanovila do prosince 2012, do konce roku máme byt. Vesmíre máš na to tři měsíce. Na Vánoce máme byt. Ouha, teprve později mi to došlo. Neřekla jsem do Vánoc bydlíme, ale mám byt. Měla jsem ho, ale bydlet jsme v něm začali až v dubnu 2013. I vesmírný objednavatel se někdy utne. Tady vidíte, jak je nutné formulovat své objednávky „nahoru“ přesně.

WEBOVKY OBRÁZKY ROZCESTNÍK 2012-13

Hledání a špatný směr aneb Jak se i zkušený objednavatel dostane na scestí

Tak jo, pustila jsem se do hledání, zavolala pár realitkám. Všichni  mi nabízeli 3 pokojové něco, co se mi nelíbilo, ceny vysoké, byty malinké, nic podle mých přestav. Jeden dokonce v 9. patře 12-ti poschoďového domu, když jsem přišla na balkón, motala se mi hlava, řekla jsem makléřce, že toto tedy fakt ne. Její odpověď?? Však na balkón chodit nemusíte a když, tak nebudete koukat dolů. Myslela jsem si, že to je vtip. Nikoliv, myslela to vážně. Když jsem prošla asi 5-6 třípokojových bytů ( a nešťastná, že toto není vůbec ono ), zastavila jsem se a ťukla se do hlavy. Proč koukám na 3 pokojové, když jsem chtěla 4 pokojový. No páni!! Vrať se na svou cestu, Renáto!

Hledání na vlastní pěst a druhá chyba

Hledala jsem pak sama a našla. Byla to ta samá makléřka, do bytu jsme se šli podívat hned druhý den. No ano, bylo to přesně TO ONO, věděla jsem to hned, jak jsem vstoupila, veliký 4 pokojový byt, prostorná předsíň, světlá, dalo by se v ní tančit. Cena 1 milión 100 tisíc korun, no paráda. Jen maličkost, vše v bytě bylo hotovo, ale vkusně. Zamluvila jsem si ho. Tady STOP. Vše hotovo? Malé upozornění Vesmíru, že něco není v pořádku.

WEBOVKY OBRÁZEK STOP

Klid? Ještě ne.

V noci mi to ale nedalo spát, proč je cena tak nízká, když 3 pokojové před rekonstrukcí jsou v této oblasti o 150 tisíc dražší. Ráno jsem zavolala makléřce, co za tím je, prej nic, buďte naprosto v klidu. V poledne jsem podepsala smlouvu a složila 100 tisíc zálohy. Druhý den ráno mi volala.

Strašák exekuce….

Na bytě je exekuce, nevěděla to prý ani paní domu, jen manžel. Nevěřila jsem tomu. Mám přijít a pohovoříme si. Byt jsem ale za těchto podmínek nechtěla. Sešli jsme se s majitelem realitky a to poté, co mi makléřka sdělila, že mi 100 tisíc nevrátí, jen asi 75, protože oni mají řešení na zrušení exekuce, vykoupí byt, původním majitelům zaplatí a já byt koupím od realitky. Toto se mi nelíbilo a byt jsem odmítla s tím, že chci zpět celou částku. Byla nepříjemná. Chtěla jsem mluvit s majitelem realitky. Vrátili mi vše. Majitel byl můj dávný soused, dokonce chtěl ještě zlevnit. Neustoupila jsem.

WEBOVKY OBRÁZKY VÍTEJTE V REALITĚ

A opět jsem se ťukala do čela, vždyť jsem byla Vesmírem upozorněna na komplikace, rekonstrukce byla provedena, já chtěla byt před rekonstrukcí. Kdybych se držela svých představ, ušetřila bych si nepříjemnosti.

Nové hledání a návrat na správnou cestu

Hledala jsem dál. Hledání trvalo necelý týden, a světe div se, našla jsem jen o patro výš naprosto stejný byt a hlavně to, co jsem si přála. V bytě nebyly žádné úpravy. Lidé v něm byli na důchodě a postavili si domeček na Moravě. Byt zlevnit nechtěli. Stál 1 280 tisíc. Dcera majitelů byla nesmlouvavá. Otec zlevňovat nebude. Nechala jsem to být a řekla si, že pokud má být můj, bude. Za pár dní volala realitka, že pán zlevní na 1 200 tisíc, pokud ho chci, je můj. Tak je, bydlíme v něm už druhý rok. ♥

Vizualizace

Než jsem se do bytu s dětmi nastěhovala, mockrát jsem si svůj byt nakreslila a vymyslela si, co kde bude, plánovala jsem to vlastně už půl roku dopředu, už ve chvíli, kdy jsem vyklízela chatu. Postupně jsem si kupovala nové věci do bytu, doplňky, nové nádobí, obrazy, vůně do skříní, hodiny, třídila jsem věci. Ještě taková maličkost, ve starém bytě jsme roztáhli s dětmi kostky, skládací, obyčejné, barevné a postavili si svůj vysněný byt, se 4 pokoji, kuchyní s jídelním stolem, židličkami, plánovali jsme. Nechali jsme ho tam do doby, než se byt našel. Pro někoho úsměvné, já tak zabavila děti a zárověň jsem si tak přitahovala Vesmír k sobě.

foto práce + juli 030

Rekonstrukce

Finišujeme! Oslovila jsem kamaráda, aby mi udělal rekonstrukci. Našla jsem si elektrikáře, vodaře, podlaháře, malíře, všechno skvěle fungovalo. Jiný známý mi na míru udělal kuchyň. Pak mi udělal v podstatě veškerý nábytek do bytu, vše do detailu promyšleno, od posuvných dveří, vestavných skříní po postele pro děti. Chlapi byli ze mě paf, když se ptali, jak dlouho na to mají, řekla jsem, že na vše 30 dnů, protože musím opustit nájem, kde jsem dosud s dětmi bydlela. Ve chvíli podpisu smlouvy o novém bytě, jsem dala výpověď ve starém. Smáli se mi, že se to nedá stihnout.

WEBOVKY OBRÁZKY MARKETING

Stihlo se to o 3 dny dříve. Vše jsem si to domluvila s Vesmírem ;-). A chlapům naplánovala den po dni, střídali se a makali, jsem jim opravdu moc moc vděčná. Dnes tu bydlíme už dva roky a denně chodím domů s radostí a vděčností, že jsem to dokázala.

byteček 002

A perlička na závěr, po smrti přítele jsem dalšího muže už nehledala, říkala jsem si, že pokud má přijít, přijde, nachystala jsem skříň, aby byla volná, nic víc. Do roka tu byl. ;-)Tak jsme 4.

Bonus v objednávání navíc

NOVÉ FOTO 072

Ještě mě napadlo, podělit se s vámi, jak jsem našla ty “správné” kachličky do koupelny. Celou dobu, když jsem přemýšlela o tom, jak to bude vypadat v novém bytě, jsem měla v hlavě myšlenku na obraz do koupelny s rostoucími bambusy. Kamarád mě, když dělal rekonstrukci, vzal do studia vybrat kachličky. Pánovi jsem řekla požadavky, rozměry, slíbil mi poslat nabídky do e-mailu. Za dva dny mi v něm přistály 2 nabídky, čokoládová koupelna a kachličky ano ano s rostoucím bambusem, volba byla jasná. Vesmír mi prostě poslal moji objednávku.
Pochopili jste, jak je to jednoduché? Zkuste to jako já. Objednávejte si a poslouchejte sami sebe a berte v potaz signály, které jsou někdy nepřehlédnutelné.
Jak na objednávání, vizualizace i stornování svých objednávek, se dozvíte v mém e-booku zdarma.
♥ Renáta

Renáta Herczová

Jsem tvůrce svého života, miluji objednávání z Vesmíru, miluji afirmace, miluji svůj život. Naučím vás, jak si pomocí objednávání si z Vesmíru a pomocí afirmací zlepšíte svůj život, budete šťastní a spokojení... více o mně si přečtěte zde.>>

Komentáře

  • Stáhněte si tento e-book zdarma

    Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Renáta Herczová, IČ: 73273422) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů (http://renatahercz.cz/ochrana-osobnich-udaju-2/), které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

  • Nejnovější příspěvky

  • Rubriky